آشنایی با برترین دانشگاه های علوم طبی ایران_بخش اول

1399/02/21 در ساعت 23:23:00

رشته های علوم طبی بدلیل پرطرفدار بودن در جهان از اهمیت و توجه بالایی برخوردار است

آشنایی با برترین دانشگاه های علوم طبی ایران_بخش اول

 

رشته های علوم طبی بدلیل پرطرفدار بودن در جهان از اهمیت و توجه بالایی برخوردار است.

برای قبول شدن دردوره های علوم طبی در اکثر کشورها شرایط متفاوتی وجود دارد و محدویت های مختلف از جمله سن، آزمون های ورودی، داشتن سی وی، مدرک زبان همواره دغدغه اکثر داوطلبان می باشد.

همچنین طول دوران محصلین در هر کشوری با توجه به دوره های قبل از ورود به دانشگاه نیز متغییر می باشد.معمولا محصلین جهت تحصیل در این رشته ها مستلزم پرداخت شهریه های بالایی می باشند که البته بسته به شرایط و کشور متفاوت می باشد.

 

ایران

یکی از کشورهایی که همواره تعداد بالایی از محصلین افغانستانی را جذب می نماید و با توجه به موقعیت جغرافیایی، روابط بین الملل دو کشور، فرهنگ و زبان مشترک گزینه بسیار مناسبی برای تحصیل خواهد بود که در این بخش به معرفی چند دانشگاه برتر کشور ایران، که از نظر کیفی شرایط مناسبی را دارا می باشند می پردازیم.

دانشگاه علوم پزشکی تهران

برترین دانشگاه ایران ازنظر رتبه بندی QS با داراشدن رتبه 558 در دنیا

این دانشگاه جز دانشگاه های دولتی ایران و تحت نظر صحت عامه جمهوری اسلامی ایران در تهران می باشد.

شامل بودن 16 بیمارستان با بیش از 4000 تخت این دانشگاه را در بخش پزشکی بسیار قوی ساخته است و باعث شده که این دانشگاه دوره های کوتاه مدت عملی(ستاژ) را نیز قادر به برگزاری باشد.

این دانشگاه تقریبا بیشترین دانشجوی بین الملل را هر ساله دارد که در کل 10 درصد دانشجویان آن بین الملل می باشند و دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا نیز برای تحصیل به این دانشگاه مراجعت می نمایند.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

یکی از محبوب ترین و شناخته ترین دانشگاه ها در افغانستان ولی جز گرانترین ها

این دنشگاه در رتبه بندی تایمز در سال 2020 در رتبه 601-800 قرار گرفته است و رتبه چهارم پس از دانشگاه های علوم پزشکی تهران، مشهد و ایران را در کشور ایران بدست آورده است.

شامل بودن 12 بیمارستان آموزشی 6 بیمارستان غیر آموزشی و 7 مرکز بهداشت این دانشگاه را نیز جز قوی ترین دانشگاه های پزشکی ساخته است.

 

دانشگاه علوم پزشکی ایران

قطب فیزیوتراپی ایران همراه با داشتن یکی از برترین بخش های مامایی در کنار بیشترین تولید مقالات علمی

سال 2019 به عنوان تاثیر گذارترین دانشگاه در ایران و کسب رتبه چهل و یکم دنیا در تاثیرگذاری باعث شده این دانشگاه علوم پزشکی جز برترین دانشگاه های علوم پزشکی در ایران نام بگیرد.

این دانشگاه همچنین توانسته است در بخش توانبخشی بسیار موفق عمل نماید بطوری که فیزیوتراپی که یکی از رشته های آینده دار در جامعه محسوب می شود، در این دانشگاه از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد و فیزیوتراپی این دانشگاه بعنوان قطب فیزیوتراپی در ایران شناخته می شود.

 

این مطلب ادامه دارد...

نظر جدید
0%