ایجنت آموزشی چیست؟

1398/11/03 در ساعت 00:00:00

اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید، ممکن است از خودتان بپرسید که چرا باید از خدمات یک ایجنت آموزشی استفاده کنیم؟ مزایای استفاده از ایجنت آموزشی چیست؟ آیا استفاده از ایجنت آموزشی هزینه دارد؟

ایجنت آموزشی چیست؟

حقیقت این است که جهان مکانی بسیار عظیم است و تحصیل در خارج از کشور تصمیم مهم و چالش برانگیزی خواهد بود. دانش آموزان به سادگی نمی توانند یک موسسه آموزشی یا دانشگاه را انتخاب نمایند. دانش آموزان مبلغ زیادی را صرف تحصیل در خارج از کشور می کنند و تصمیم گیری از طریق سایت ها و وبلاگ ها کار چندان آسانی نیست.این باعث شده است که دانش آموزان بیشتر و بیشتر به دنبال مشاوره حرفه ای از طریق یک نماینده باشند.

 

چرا کشور های مختلف نماینده انتخاب می کنند؟

از طرف دیگر اطلاع رسانی و ارائه خدمات آموزشی از طریق موسسات آموزشی و دانشگاه ها برای تمام کشور ها بسیار هزینه بر خواهد بود و این امر باعث شده است که دانشگاه ها برای تسهیل خدمات آموزشی نماینده(ایجنت) انتخاب کنند.

جذب دانشجو خارجی (بین الملل) چه مزیتی برای کشورها  دارد؟

آشنایی و تبلیغ کشور میزبان، ارتقا سطح علمی در جوامع بین المللی و جذب سرمایه

 حضور در کشوری دیگر به‌عنوان دانشجوی بین‌المللی با تمام معضلاتی که برای آن کشور به دنبال دارد، سهم زیادی از اقتصاد آن کشور را شامل می‌شود. طبق آمار، در سال 2016، تعداد دانشجویان بین‌المللی به حدود 1.5 میلیون نفر در دنیا رسید که در مقایسه با  1/2 میلیون در سال 2000 میلادی، افزایش چشمگیری را نشان می‌دهد. آمریکا و انگلیس به تنهایی در سال 2000 یک‌سوم دانشجویان بین‌المللی را جذب کردند. با توجه به روند روبه رشدی که در شمار دانشجویان بین‌المللی در دنیا وجود دارد، یونسکو پیش‌بینی کرده‌ است شمار این دانشجویان تا سال 2020 به مرز تقریبی هفت‌میلیون نفر برسد. بین کشورهای دنیا، آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، کانادا و استرالیا اصلی‌ترین مقاصدی هستند که دانشجویان برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند.  این آمارها حکایت از آن دارد که شمار دانشجویان بین‌المللی در مقایسه با سال 2000 و 2007 به بیش از دومیلیون نفر افزایش یافته است.  با رشدی که شاهد آن هستیم، انتظار می‌رود شمار دانشجویان بین‌المللی تا سال 2020 به حدود 6.9 میلیون نفر برسد که نسبت به سال 2015 حدود 51 درصد افزایش را نشان می‌دهد.  آمریکا 19 درصد دانشجویان بین‌المللی را به خود جلب می‌کند و این در حالی است که سهم انگلستان از دانشجویان خارجی 10 درصد است. استرالیا هشت درصد، فرانسه هفت درصد، آلمان پنج درصد، روسیه، کانادا و ژاپن هم با جذب سه درصد دانشجویان بین‌المللی بالاترین آمار دانشجویان بین‌المللی جهان را از آن خود کرده‌اند. نتیجه بررسی چهار کشور اول دنیا از نظر داشتن دانشجوی بین‌المللی و نیز کشور ژاپن و نقش آن در اقتصاد کشورها بیانگر آن است که مجموع درآمدهای اقتصادی آنها از دانشجویان بین‌المللی چیزی حدود 100 میلیارد دلار است که در مقایسه با 440 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی ایران، حدود یک‌چهارم یا 25 درصد کل GDP ایران را شامل می‌شود.

مزایای استفاده از نماینده ( ایجنت) چیست؟

مزایای بی شماری در استفاده از خدمات آموزشی یک ایجنت وجود دارد. آنها می توانند اطلاعات ارزشمندی را در مورد منطقه، شرایط دانشگاه، هزینه های آموزشی، تسهیلات دانشگاه ها و مراکز آموزشی که ممکن است در باره آنها آگاهی نداشته باشید، در اختیار شما قرار می دهند و براساس شرایط و علاقمندی های تان به شما گزینه های مناسب را پیشنهاد می دهند.

ایجنت های آموزشی می توانند به شما کمک کنند تا برای طولانی ترین زمان ممکن با مقرون به صرفه ترین هزینه تحصیل کنید.

بسیاری از ایجنت های آموزشی با ایجاد تخفیفات ویژه تحصیلی کمک شایانی به کاهش هزینه های آموزشی دانشجویان می کنند و با ارتباطات موثر و مکاتبات با مراکز آموزشی در پی ایجاد فضای بهینه آموزشی برای متقاضیان خود هستند.

ایجنت ها از دوره های ارزان قیمت که دانشجویان از آنها ممکن است اطلاعی نداشته باشند، آگاه بوده و اطلاع رسانی موثر انجام می دهند.

از دیگر مزایای مراجعه به ایجنت های آموزشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شناسایی عوامل موثر در پذیرش و رفع موانع ورود به مراکز آموزشی
  • کاهش زمان ثبت نام
  • کاهش هزینه های تحصیلی با ارائه تخفیفات شهریه
  • اطمینان صددرصد از تکمیل روندهای ثبت نام

 آیا نمایندگان آموزشی هزینه دریافت می کنند؟

بدیهی است که نمایندگان آموزشی و پرورشی به نوعی درآمد کسب می کنند اما این هزینه ها در مقایسه با هزینه های بالای رفت و آمد ، اقدام بصورت انفرادی و... هزینه به مراتب کمتری خواهد بود.

نمایندگان رسمی افغانستان در کشورهای مختلف؟

بدلیل عدم آشنایی با نحوه گرفتن نمایندگی و نداشتن اطلاعات و امکانات لازم، تعداد نمایندگان آموزشی در افغانستان بسیار محدود می باشد، البته بدلیل عدم استقبال موسسات در انجام اموربصورت  رسمی و قانونی آمار دقیقی نیز وجود ندارد. تمامی این امور باعث شده بسیاری از فرصت های تحصیلی  برای دانش آموزان افغانستانی بدلیل نداشتن نماینده از بین رود .

آیا مجموعه هامون دانش پیشرو ایجنت رسمی  افغانستان است؟

این مجموعه بصورت رسمی یکی از نمایندگان آموزشی افغانستان در  دانشگاه و مرکز آموزشی کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد این مجموعه نماینده رسمی دانشگاه های علوم پزشکی تهران،ایران،سمنان،همدان،گلستان،واحد علوم تحقیقات،کاشان،وارستگان مشهد،بیرجند،تربت حیدریه می باشد.

این مجموعه توانسته شرایط تحصیلی مناسبی را نیز برای دانش آموزان افغانستانی با گرفتن تسهیلات ویژه از جمله تخفیف و پرداخت اقساطی هزینه آموزشی فراهم نماید.

نظر جدید
0%